Wzmacniacze tranzystorowe

Konstrukcja

Każdy wzmacniacz z serii SOL posiada trzy stopnie wzmocnienia i nie jest objęty pętlą sprzężenia zwrotnego. Opracowanie nowego rodzaju stopnia mocy o wysokim wzmocnieniu prądowym pozwoliło na zbudowanie wzmacniacza o wyrafinowanym brzmieniu i niespotykanej dynamice. Dzięki temu urządzenie wypełnia niemalże paradygmat wzmacniacza idealnego. Skutkuje to jego właściwościami sonicznymi – połączono klarowność brzmienia i bezpośrednią prezentację właściwą lampowym urządzeniom Single-Ended z mocą, uniwersalnością i dynamiką tranzystorów.


Sercem wzmacniacza z serii SOL jest pojedynczy stopień tranzystorowy (MOSFET) pracujący w klasie A, w układzie Single-Ended. Dla podwyższenia mocy wyjściowej oraz umożliwienia współpracy z głośnikami o skomplikowanym przebiegu impedancji na wyjściu wzmacniacza znajduje się przeciwsobna para pracująca w klasie AB o wysokiej wydajności prądowej.

Wszystkie wzmacniacze serii SOL występują w wersjach wzmacniacza zintegrowanego i końcówki mocy (Powerstage). Integra posiada gniazdo pre-out, do którego można podłączyć dodatkową końcówkę mocy uzyskując zestaw do bi-ampingu bez konieczności posiadania odrębnego przedwzmacniacza.

Wykonanie

Stosujemy najwyższej jakości komponenty: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometry Alps lub potencjometry DACT. Obudowa wykonana jest w całości z anodowanego aluminium.

Aby zdalne sterowanie nie miało wpływu na brzmienie, projekt układu sterowania został stworzony przez projektantów zajmujących się urządzeniami medycznymi. Przełączanie wejść odbywa się w hermetycznych przekaźnikach umieszczonych na złoconej płytce. Kontrolą układu, włączaniem poszczególnych bloków wzmacniacza oraz zdalnym sterowaniem zajmuje się mikroprocesor.

Moc wyjściowa 8 Ω: 25 WMoc wyjściowa 8/4 Ω: 50 WKlasa pracy: A
Pasmo (-1 dB): 14 Hz–92 kHzPasmo (-3 dB): 8 Hz–150 kHzCzułość wejść: 775 mVIlość wejść: 4 pary RCAIlość wyjść: 1 paraPobór mocy max: 200 WWaga: 13 kgWymiary: 45 x 36 x 14 cmFront: czarny lub srebrny
KARTA PRODUKTU

SOL

Klasyczne 25W/8Ω (45W/4Ω) w klasie A. Jak każdy wzmacniacz z tej serii SOL posiada trzy stopnie wzmocnienia i nie jest objęty pętlą sprzężenia zwrotnego, a sercem układu jest stopień tranzystorowy MOSFET działający w konfiguracji Single-Ended. Stopień mocy stanowi przeciwsobna para tranzystorów bipolarnych pracująca w klasie A. Wzmacniacz charakteryzuje się pięknym brzmieniem i mocą wystarczającą do wysterowania większości zespołów głośnikowych. W skład wzmacniacza wchodzą komponenty najwyższej jakości: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometr Alps. Obudowę wykonano w całości z anodowanego aluminium.

SOL – CENA: 5 950

SOL RC – CENA: 6 700

SOL Powerstage – CENA: 5 200


TEST – SOL – Najmłodszy z braci – WSTEREO.PL

TEST – SOL – Tranzystor z lampową duszą – R.BAJKOWSKI

Moc wyjściowa 8 Ω: 50 WMoc wyjściowa 4 Ω: 90 WKlasa pracy: A/AB
Pasmo (-1 dB): 14 Hz–250 kHzPasmo (-3 dB): 8 Hz–480 kHzCzułość wejść: 775 mVIlość wejść: 4 pary RCAIlość wyjść: 1 paraPobór mocy max: 300 WWaga: 14 kgWymiary: 45 x 36 x 14 cmFront: czarny lub srebrny
KARTA PRODUKTU

SOL II

Dla posiadaczy trudnych do wysterowania zestawów głośnikowych oraz dużych pomieszczeń odsłuchowych układ SOL został rozwinięty do wersji SOL II o podwojonej mocy wyjściowej i wielu ulepszeniach. 50W/8Ω lub 90W/4Ω przy dużej wydajności prądowej to moc wystarczająca do wysterowania większości głośników dynamicznych dostępnych na rynku. Rozbudowany zasilacz wyposażono w stabilizację oraz dodatkowe, ogromne kondensatory o łącznej pojemności 0.1F. Regulacja głośności jest realizowana za pomocą potencjometru przełącznikowego DACT o złoconych stykach i współbieżności kanałów lepszej od 0,05dB już od pierwszego kroku.


SOL II – CENA: 8 700

SOL IIRC Signature Edition – CENA: 9 700

SOL II Powerstage – CENA: 7 950

TEST – SOL II – Wzmacniacz kompletny – WSTEREO.PL


Moc wyjściowa 8 Ω: 120 WMoc wyjściowa 4 Ω: 200 W
Pasmo (-0,5 dB): 14 Hz–500 kHzPasmo (-1 dB): 14 Hz–600 kHzPasmo (-3 dB): 7 Hz–1,2 MHzKlasa pracy: A/ABCzułość wejść: 600 mVIlość wejść: 4 pary RCAIlość wyjść: 1 paraPobór mocy idle: 50 WPobór mocy max: 500 WWaga: 14 kgWymiary: 45 x 36 x 14 cmFront: czarny lub srebrny

KARTA PRODUKTU

SOL IV

SOL IV to najmocniejsza propozycja z serii SOL. 120W dla 8Ω (200W/4Ω) sprawiają, że jest idealnym partnerem dla ogromnej większości zestawów głośnikowych, również dla niskoskutecznych monitorów i systemów uznawanych za bardzo trudne, np. dla kolumn magneto- lub elektrostatycznych. Wyśrubowane parametry techniczne wzmacniacza są doskonałym odwzorowaniem jego konstrukcji. SOL IV posiada odrębne zasilacze stabilizowane dla każdego kanału. Użyto najwyższej jakości komponentów: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometry Alps. Obudowę wykonano w całości z anodowanego aluminium. Jej unikalny charakter podkreślają wychyłowe wskaźniki wysterowania. Wzmacniacz jest wyposażony w zdalne sterowanie.


SOL IV – CENA: 14 400

SOL IV Powerstage – CENA: 13 100

TEST – SOL IV – WZMACNIACZ NA LATA – WSTEREO.PL