Hommage á Williamson

Williamson 6550 A

Williamson 6550 A to konstrukcja lampowa oparta na klasycznym projekcie przeciwsobnego wzmacniacza D. T. N. Williamsona. Stopień mocy jest zbudowany w układzie Ultra-Linear Push-Pull. To wzmacniacz dla wielbiciela dynamicznej, ale i precyzyjnej prezentacji materiału muzycznego.

Williamson 6550 A został zaprojektowany dla wielbicieli pięknych brzmień – bezkompromisowych poszukiwaczy ideału. Wzmacniacz jest idealnym partnerem dla ogromnej większości kolumn głośnikowych, również dla niskoskutecznych monitorów i systemów powszechnie uznawanych za trudne lub nieprzyjazne wzmacniaczom lampowym.

WILLIAMSON 6550 – CENA: 9 600


Budowa

Wewnętrzną budowę wzmacniacza wyróżnia niezwykle precyzyjny, ceniony przez znawców, montaż przestrzenny. Zastosowano podzespoły uwielbiane przez koneserów dźwięku najwyższej jakości – kondensatory Miflex, rezystory Ohmite, gniazda głośnikowe CMC. Potencjometr to granatowy Alps wyposażony w silnik sterujący

Aby zdalne sterowanie nie miało wpływu na brzmienie, projekt układu sterowania został stworzony przez zespół zajmujący się projektowaniem urządzeń medycznych. Wybór wejść odbywa się w hermetycznych przekaźnikach umieszczonych na złoconej płytce. Układ steruje również załączaniem poszczególnych sekcji wzmacniacza we właściwej kolejności.

Klasa A

We wzmacniaczu klasy A cały sygnał jest przetwarzany w obrębie prostoliniowego odcinka charakterystyki elementu aktywnego. Skutkiem takiego zabiegu zniekształcenia są znikome, w szczególności dotyczy to sygnałów najwrażliwszych, sygnałów o niewielkiej amplitudzie, odpowiedzialnych za subtelne, ale kluczowe dla narracji muzycznej dźwięki.

Wszystkie stopnie wzmacniacza łącznie z lampami mocy pracują w klasie A. Na wyjściu zastosowano znakomite transformatory głośnikowe wykonane w zakładzie L. Ogonowskiego na podstawie oryginalnego projektu Wiktora Krzaka.

Dane techniczne

Lampy: 4x6SN7, 4x6550

Moc wyjściowa: 35 W

Pasmo (-1 dB): 14 Hz–35 kHz

Pasmo (-3 dB): 7 Hz–51 kHz

Ilość wejść: 4 pary RCA

Ilość wyjść: 1 para

Pobór mocy: 250 W

Waga: 25 kg

Wymiary: 45 x 38 x 19 cm

Front: czarny lub srebrny

KARTA PRODUKTU

Williamson 6CA7

Williamson 6CA7 to wzmacniacz dla wielbiciela dynamicznej, ale i precyzyjnej prezentacji materiału muzycznego. Aż 20 W mocy wyjściowej oddawane jest w klasie A, gdzie cały sygnał jest przetwarzany w zakresie prostoliniowego odcinka charakterystyki elementu aktywnego. Dopiero przy większym zapotrzebowaniu na moc lampy przechodzą do klasy AB. Skutkiem takiego zabiegu zniekształcenia są znikome, w szczególności dotyczy to sygnałów najwrażliwszych, o niewielkiej amplitudzie, a jednocześnie, wzmacniacz jest w stanie zaprezentować dużą skalę dynamiki makro

WILLIAMSON 6CA7 – CENA: 7 900

TEST – Williamson 6CA7 – HI FIDELITY

Budowa

Stopień wstępny i sterujący to podwójne triody 6SN7 znane z wyjątkowej liniowości pracy. Dopasowanie obciążenia zapewniają znakomite transformatory głośnikowe wykonane na podstawie projektu Wiktora Krzaka w zakładzie L. Ogonowskiego. Wewnętrzną budowę całego toru audio wyróżnia ceniony przez znawców, montaż przestrzenny elementów zrealizowany przy pomocy listw montażowych i wysokiej jakości przewodów. Zastosowano podzespoły cenione przez koneserów dźwięku najwyższej jakości – Rezystory Ohmite, gniazda głośnikowe CMC, potencjometr Alps, ceramiczne podstawki lamp i inne.

6CA7

Lampa 6CA7 jest teoretycznie zamiennikiem lamp EL34, zastosowano w niej jednak większą powierzchnię anody i usztywniono konstrukcję, w wyniku czego może ona wytrzymać większe obciążenia nie tracąc swojego charakteru, tak bardzo cenionego przez wielbicieli pięknych brzmień. Jest to lampa wręcz wymarzona do ultralinearnej implementacji. Wyróżnikiem topologii Williamsona jest stopień sterujący, wykorzystujący podwójną lampę pracującą jako przeciwsobny stopień w klasie A. Rozwiązanie to gwarantuje niezwykłą dynamikę i swobodę wysterowania lamp mocy niezależnie od poziomu sygnału.

Dane techniczne

Lampy: 4x6SN7, 4x6CA7

Moc wyjściowa: 30 W

Pasmo (-1 dB): 14 Hz–35 kHz

Pasmo (-3 dB): 7 Hz–51 kHz

Ilość wejść: 4 pary RCA

Ilość wyjść: 1 para

Pobór mocy: 250 W

Waga: 25 kg

Wymiary: 45 x 38 x 19 cm

Front: czarny lub srebrny

KARTA PRODUKTU