ORIGAMI

Origami 6550 SE

Origami 6550 SE to wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A w ramach topologii Single-Ended, w której cały sygnał każdego kanału przetwarzany jest przez pojedynczą lampę mocy. Wzmacniacze SE to prawdziwe Złote Runo dla wielbicieli wybitnego dźwięku. Droga sygnału składa się z minimalnej liczby komponentów, a każdy z nich jest bardzo starannie dobrany. Origami to propozycja wyjątkowa w swojej klasie, adresowana dla wyrafinowanego wielbiciela muzyki.

ORIGAMI 6550 SE – CENA: 7 100

TEST – Origami 6550 – STEREO i KOLOROWO

TEST – Origami 6550 - Atletyczny wymiar Origami – R.BAJKOWSKI

Opis

Stopień wstępny zbudowano na lampach ECC82, znanych ze swoich znakomitych parametrów, a stopień mocy oparto o powszechnie cenione lampy 6550. Lampowy zasilacz zbudowano przy użyciu lampy 0C3.

Moc wyjściowa wynosi 15 W. Potencjometr głośności to granatowy Alps, wszystkie rezystory są metalizowane, ceramiczne podstawki ze złoconymi stykami, a gniazda to Neutrik i Schurter. Chassis jest stalowe, lakierowane na czarno. Front i gałka wykonane jest z pełnego aluminium.


6550

Amerykańska lampa 6550 to klasyczna tetroda strumieniowa skonstruowana w zakładach Tung-Sol w 1955 na potrzeby rodzącego się rynku scenicznego, studyjnego i domowego Hi Fidelity. Podczas prac nad jej układem brano pod uwagę rosnące wymagania konsumentów muzyki – zarówno jazzu, raczkującego rocka jak i oczywiście najbardziej wymagającej muzyki klasycznej. 6550 natychmiast trafiła do stopni mocy większości legendarnych wzmacniaczy studyjnych, domowych i scenicznych. W nowoczesnej implementacji lampa jeszcze dobitniej pokazuje swój pazur, tak kochany przez melomanów i audiofilów.

Dane techniczne

Moc wyjściowa: 15 W

Klasa pracy: A SE

Lampy: 2xECC82, 2x6550, 1x0C3

Front: srebrny


Pasmo (-1 dB): 14 Hz–34 kHzPasmo (-3 dB): 7 Hz–50 kHzIlość wejść: 2 pary RCAIlość wyjść: 1 paraPobór mocy: 110 WWaga: 15 kgWymiary: 43 x 30 x 19 cm


KARTA PRODUKTU

Origami EL 34 SE

Origami EL34 SE to wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A w ramach topologii Single-Ended, w której cały sygnał każdego kanału przetwarzany jest przez pojedynczą lampę mocy. Wzmacniacze SE to prawdziwe Złote Runo dla wielbicieli wybitnego dźwięku. Droga sygnału składa się z minimalnej liczby komponentów, a każdy z nich jest bardzo starannie dobrany. Origami to propozycja wyjątkowa w swojej klasie, adresowana dla wyrafinowanego wielbiciela muzyki.

ORIGAMI EL34 SE – CENA: 4 650

TEST – Origami EL34 - Lampowe Origami wieczorową porą – R.BAJKOWSKI

TEST – Origami EL34 - Test Haiku-Audio Origami – WSTEREO.PL

Opis

Stopień wstępny zbudowano na lampach ECC82, znanych ze swoich znakomitych parametrów, a stopień mocy oparto o powszechnie cenione lampy EL34. Lampowy zasilacz zbudowano przy użyciu lampy 5C3S.

Moc wyjściowa wynosi 10 W. Potencjometr głośności to granatowy Alps, wszystkie rezystory są metalizowane, ceramiczne podstawki ze złoconymi stykami, a gniazda to Neutrik i Schurter. Chassis jest stalowe, lakierowane na czarno. Front i gałka wykonane jest z pełnego aluminium.

Single Ended

W przypadku konstrukcji Single Ended cały sygnał przetwarzany jest przez jedną lampę, przynosi to dodatkowe korzyści: można pominąć odwracacz fazy i użyć wyłącznie stopni wzmacniających – układ staje się minimalistyczny – dźwięk jest bardziej naturalny i delikatniejszy. Otrzymujemy czyste i bardzo bogate brzmienie – które pozwala cieszyć się materiałem muzycznym w pełnej krasie. Wyjątkowość naszej propozycji to pełna synergia wyrafinowanej konstrukcji, wysmakowanego brzmienia i przystępnej ceny.

Dane techniczne

Moc wyjściowa: 10 W

Klasa pracy: A SE

Lampy: 2xECC82, 2xEL34, 1x5C3S

Front: srebrny


Pasmo (-1 dB): 14 Hz–34 kHzPasmo (-3 dB): 7 Hz–50 kHzIlość wejść: 2 pary RCAIlość wyjść: 1 paraPobór mocy: 110 WWaga: 15 kgWymiary: 43 x 30 x 19 cm


KARTA PRODUKTU