Haiku auDIYo: Volume
Zestaw regulacji głośności i selektora wejść


Volume-PCB:


Płytki drukowane do potencjometru regulacji głośności i selektora wejść do wzmacniacza audio z metalizacją wszystkich otworów.

Rozmieszczenie otworów zapewnia kompatybilność z większością popularnych potencjometrów od zwykłych jak Telpod, czy Tommy przez najczęściej stosowane ALPS po wykwintne produkty DACT.

Przełącznik wejść może obsługiwać od dwóch do pięciu wejść w zależności od użytego przełącznika.

Dwustronna płytka gwarantuje najkrótsze prowadzenie ścieżek sygnałowych oraz ekranowanie polami miedzi.

Czarna soldermaska to profesjonalny wygląd i zabezpieczenie ścieżek przed wpływami atmosferycznymi.

Metalizacja otworów zapewnia wygodne lutowanie nawet po długim czasie. Ponadto ścieżki nigdy nie odkleją się od laminatu nawet przy wielokrotnym lutowaniu elementów.

Elementy należy umieszczać po stronie płytki przeciwnej do napisów.


Volume-A:

Zestaw płytek uzupełniony o potencjometr ALPS RK-27 2x50k, tzw. granatowy, bardzo popularny we wzmacniaczach audiofilskich ze względu na wysoką jakość wykonania, trwałość i współbieżność regulacji w obu kanałach stereo nawet przy niskich poziomach głośności.

W skład zestawu wchodzi również przełącznik obrotowy o srebrzonych stykach, który można skonfigurować do wyboru od 2 do 5 źródeł sygnału lub do wersji 5+mute, gdzie ostatnia, szósta pozycja wycisza wzmacniacz.


Volume-D:

Zestaw płytek uzupełniony o potencjometr DACT CT2 20k-2.
Jest to rewelacyjny potencjometr przełącznikowy, w którym regulacja polega na załączaniu zestawu precyzyjnych niskoszumnych rezystorów. Zamiast ścieżki węglowej sygnał przechodzi przez złocone styki, co gwarantuje, że potencjometr o takiej konstrukcji jest praktycznie niezniszczalny. Dokładność regulacji i zrównoważenie kanałów wynosi 0,5dB w całym zakresie głośności, co jest wynikiem nieosiągalnym dla klasycznych potencjometrów obrotowych.

W skład zestawu wchodzi również przełącznik obrotowy o srebrzonych stykach, który można skonfigurować do wyboru od 2 do 5 źródeł sygnału lub do wersji 5+mute, gdzie ostatnia, szósta pozycja wycisza wzmacniacz.